Kategorie blog
Chmura tagów
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER SOOX

ODBIERZ RABAT 7%


best email marketing powered by FreshMail


Nasz adres
Soox.pl

ul. Szybowcowa 28
70-843 Szczecin
tel. +48 600318301

Promocje
Bokserki Męskie w Kolorowe Kropki
Bokserki Męskie w Kolorowe Kropki
79,90 zł 63,92 zł
KIT-RAY CAMOUFLAGED MONDAY
KIT-RAY CAMOUFLAGED MONDAY
39,00 zł 35,10 zł
par
Bokserki Męskie Happy Socks FLA87-6000
Bokserki Męskie Happy Socks FLA87-6000
79,90 zł 63,92 zł
Bielizna Damska Happy Socks Arbuz
Bielizna Damska Happy Socks Arbuz
49,90 zł 39,92 zł
Granatowe skarpety w Czerwoną Kratkę
Granatowe skarpety w Czerwoną Kratkę
29,90 zł 28,41 zł
KIT-RAY MR SAD
KIT-RAY MR SAD
39,00 zł 35,10 zł
szt
MOTORBIKE DEODORANT® SILVER
MOTORBIKE DEODORANT® SILVER
29,90 zł 27,81 zł
Kolorowe Skarpetki Happy Socks w Paski
Kolorowe Skarpetki Happy Socks w Paski
34,90 zł 27,92 zł
Skarpetki Stopki  - PALM BEACH
Skarpetki Stopki - PALM BEACH
27,90 zł 22,32 zł
Skarpety bezuciskowe i ich zdrowotne zalety

Skarpety bezuciskowe i ich zdrowotne zalety

Skarpety to pozornie mało znacząca część naszej garderoby, zwykle niewidoczna, bo schowana w obuwiu. Z tego względu niektórzy do ich zakupu podchodzą bardzo lekko i po prostu wybierają te, które są najtańsze i w ich rozmiarze. Tymczasem odpowiednio dobrane skarpety mają wpływ nie tylko na nasze stopy, ale nawet na obuwie. Nawet najlepiej dobrane sportowe obuwie nie sprawdzi się w pełni, jeśli nie dobierzemy do nich odpowiednich skarpet. Dla osób z pewnymi schorzeniami stworzono nawet skarpety bezuciskowe zdrowotne, bambusowe i dedykowane diabetykom. Co warto o nich wiedzieć?

Skarpety bezuciskowe – krótka charakterystyka

Jak sama nazwa wskazuje, najważniejszą cechą skarpet bezuciskowych jest to, że nie wykonują one ucisku na łydki osoby, która je nosi. W związku z tym posiadają one nieco luźniejsze ściągacze. Skarpety bezuciskowe najczęściej wykonuje się z bawełny, ale i włókien bambusowych. Lecznicze skarpetki bezuciskowe dodatkowo ułatwiają szybsze gojenie się zranień, dlatego są zalecane osobom w powikłaniami cukrzycowymi.

Dla kogo skarpetki bezuciskowe?

Jak już pokrótce wspomnieliśmy, zdrowotne bezuciskowe skarpety dedykowane są na przykład osobom chorym na cukrzycę, które zmagają się z powikłaniem nazywanym stopą cukrzycową. Stan ten charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, co z kolei zmniejsza ich wrażliwość na ból i powoduje gorsze gojenie się ran i owrzodzeń. W efekcie może dojść nawet do powstania martwicy. Osłabieniu ulega także struktura kości i stawów, co widać po deformacji stóp. Osoby zmagające się z tym schorzeniem powinny mieć odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne do butów oraz skarpety bezuciskowe, które nie spowodują powiększenia objawów choroby przez nadmierny nacisk na nogę.

Poza tym bezuciskowe skarpety zdrowotne zaleca się kobietom w ciąży, które zmagają się z problemem puchnących stóp i łydek, osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku inwalidzkim bądź leżącym, narażonym na powstawanie odleżyn, a także wszystkim, którzy mają jakiekolwiek problemy z krążeniem krwi.

Skarpety bezuciskowe bambusowe

Popularnością w ostatnim czasie cieszą się również skarpety wykonane z bambusa. Są one wskazane głównie dla osób cierpiącym z powodu nadmiernej potliwości stóp, gdyż włókna bambusowe są niezwykle przewiewne, a przy tym szybko wchłaniają wilgoć. Ponadto skarpety z bambusa pozwalają zachować idealną temperaturę, co ogranicza ilość wytwarzanego potu. A ich szybkie wysychanie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnej woni.

Skarpety Medyczne Soox.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl